לתרומות בכרטיס אשראי או בביט לחץ כאן

 

הקרן לעזרה הדדית שליד המועצה הדתית האזורית היא קרן צדקה המסייעת לנזקקים תושבי המועצה האזורית גוש עציון.

בעבר הייתה הקרן חלק בלתי נפרד מהמועצה הדתית, וכיום היא עמותה רשומה כחוק הפועלת על פי כללי רשם העמותות ויש לה אישור לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה המאפשר זיכוי ממס. תקציב הקרן מגיע כולו מתרומות התושבים ומעסקים שרובם המכריע ממוקם באזור גוש עציון. הקרן מסייעת לתושבים ביישובי המועצה בלבד, בכפוף להמלצה של האגף לשירותים חברתיים במועצה, של רבני היישובים או של רכזי הקהילות. פעילות זו היא ביטוי מובהק לערבות ההדדית של כלל תושבי המועצה האזורית, ושבזכותה בעלי היכולת מסייעים כמיטב יכולתם לזקוקים לכך.

המועצה הדתית נותנת לקרן גיבוי לוגיסטי ללא כל תמורה או תשלום, וכך מלוא התרומות המגיעות לקרן מופנות ליעדן ללא גביית תקורות. תקציב הקרן מבוסס על מבצעים הנערכים בשיתוף 'קרן גוש עציון' פעמיים בשנה לקראת החגים, על מגביות בבתי הכנסת בערבי יום הכיפורים ובפורים, על הרצאות בהתנדבות של מרצים שבהן דמי הכניסה הסמליים נתרמים לקרן ועל תרומות של נדבנים טובי לב במהלך השנה.

אנו מגייסים כ-360 אלף ₪ בשנה. כ-145 אלף ₪ מופנים לחלוקת תווי שי לרכישת מצרכים פעמיים בשנה על פי אמות המידה שנזכרו לעיל. בנוסף הקרן מסייעת במהלך השנה לקשישים, לבעלי אירועים חריגים של שמחה או צער ולמסגרות חינוכיות בגוש. הקרן גם תורמת למעלה מ-60 אלף ₪ בשנה לסיוע בדמי ההשתתפות של נזקקים בפעילויות 'קתדרה', 'קהילה תומכת' וחוגי '50+' במתנ"ס.

אנו בקרן רואים בכל תושבי המועצה קהילה אחת גדולה ומפוארת, ומצפים כי כולם ישתתפו באחזקתה בעין יפה כדי שנוכל לסייע לכל הזקוקים לכך.

צורכי עמנו מרובים, ואנו שואפים להגדיל את הסיוע הניתן על ידינו עוד ועוד!

גבי רוזנפלד, יו"ר קרן לעזרה הדדית שליד המועצה הדתית האזורית

 

 בהעברה בנקאית על שם הקרן לעזרה הדדית: חשבון מספר 211158, בנק מזרחי 20, סניף אלון שבות 454. נא לשלוח מייל עדכון לאחר ביצוע התרומה [email protected] עם ציון שם וכתובת למשלוח קבלה מוכרת.

הקרן לעזרה הדדית

הקרן לעזרה הדדית