מדי יום מגיעים למעון השיקומי של רשת 'פרח' באלון שבות, פעוטות עם צרכים מיוחדים המקבלים טיפול מקצועי ומסור מצוות אוהב ומיומן. המעון נותן מענה טיפולי, רפואי, ופרא-רפואי, לפעוטות ותינוקות מגיל6 חודשים חודשים עד גיל שלוש . הפעוטות המשולבים במעון מאובחנים עם מגוון לקויות כגון : מוגבלות שכלית התפתחותית, עיכוב התפתחותי, , תסמונות נדירות ומוכרות, בעיות CP, ASD אוטיזם, קשיי שפה ועוד.
המסגרות מפוקחות ע"י הרשויות השונות, עומדות בתקנים של משרדי הבריאות והרווחה וזוכות מהן לשבחים אודות הפעילות המקצועית והמנוסה המתבצעת בשטח.
דרכי טיפול: בכל כיתה במעונות השיקומיים 'פרח' ישנם 10 פעוטות המקבלים טיפול מסור, מקצועי ומכוון במטרה לקדם אותם ולעזור להם. כל ילד במעונות 'פרח', מקבל תוכנית טיפול אישית ע"י צוות מקצועי: גננת חינוך מיוחד, פיזיותרפיסטית, מרפאה בעיסוק, קלינאית תקשורת, עו"ס, תזונאית ומדריכת ראיה (בהתאם לצורך). בנוסף לכך מתקיימת תוכנית כיתתית עם מטרות חברתיות ולימודיות. במעונות של 'פרח' יש חדרי 'סנוזלן' המסייעים לילדים לקדם תהליכי חשיבה וגירוי תחושתי, חדרי חושך המסייעים לילדים עם קשיי ראייה, וחלל ג'ימבורי המשמש כחלל עבודה ותרגול מתוך חוויה והנאה. כל המעונות מצוידים בציוד שיקומי מגוון וחדשני המותאם באופן אישי לצרכיו של כל פעוט.
צועדים יחד: אנו המעון השיקומי "פרח" באלון שבות, רואים חשיבות עצומה בקשר רציף עם ההורים, ומעדכנים אותם בחוויות שהילד עובר במעון, בדרכי הטיפול, ובהתקדמות. בכל יום הילד חוזר עם מחברת קשר בה אנו כותבים מה קרה באותו היום, מצרפים תמונות של הילד ועונים על שאלות ההורים. בנוסף, אנחנו מקיימים פגישות עם ההורים עם וצוות המעון הכולל: עובדת סוציאלית, הגננת והצוות הפרא רפואי ובונים יחד תוכנית שיקומית אישית לכל פעוט. מעבר לכך ההורים מוזמנים לצפייה בטיפולים ולהדרכות של הצוות המקצועי ע"מ לאפשר להם להמשיך את רצף הטיפול גם במסגרת הבית ובהתאם לצורך, אנו גם מבקרים בבתים כדי לעזור להורים להתאים ולהנגיש את הבית עבור הילד. אנו משתדלים להוות מעטפת כוללנית וליצור קבוצות תמיכה וימי כיף להורים, ימי הפנינג, ימי בילוי עם האחים, ערבי אמהות, ימי סבתות, הדרכות הורים ועוד. הכל במטרה לשמש מקום מקצועי, עוטף, מחבק, ומקדם עבור הילד ומשפחתו.