מעוניינים לתרום מניסיונכם ומכישורכם למועצה? בואו לקחת חלק בדירקטוריונים של תאגידי המועצה!

לקראת הרישום, ריכזנו כאן מידע רלוונטי שיעזור לכם להחליט איך ולמה להירשם:

אז מהם בכלל תאגידים עירוניים? 

תאגיד עירוני הוא תאגיד שבו רשות מקומית מחזיקה בחלק מהונו, בחלק מכוח ההצבעה בו או בחלק מהכוח למנות את חברי הגוף המנהל שלו. התאגידים פועלים באופן פרטי ופועלים בדרך כלל במרחב הרשות (אם כי ניתן גם לפעול מחוץ לתחומה) בנושאים מגוונים. כיום יש בישראל מעל ל-500 תאגידים כאלה.

מהם התאגידים הפעילים במועצה? במועצה האזורית גוש עציון ישנם חמישה תאגידים עירוניים (ניתן ללחוץ על שם התאגיד לקבלת מידע נוסף עליו):

כחלק מהשאלון, מומץ לרשום בשורת תחומי ההתעניינות את התאגידים אליהם אתם מעוניינים להירשם.

אוקיי, אז מה כלול בתהליך? בשלב ראשון - נרשמים למאגר באמצעות מילוי השאלון המצורף. אם יתפנה מקום באחד הדירקטריונים של תאגידי המועצה, והמועמדות תימצא מתאימה, תפנה המועצה אליכם לוודא שהמועמדות רלוונטית.

כדי שתאושר המועמדות נדרש אישור של מליאת המועצה ולאחריה גם אישור של "הוועדה לבדיקת כשירות מינויים" במשרד הפנים, שתדון בבקשה רק לאחר שקיבלה מסמכים רלוונטיים למועמדות - כמו קו"ח, תעודות השכלה, שאלון (עותק שלו מצורף למטה) ועוד. אישור הועדה למינוי מהווה את אישור המועמדות באופן סופי.

מידע נוסף בנוגע לתהליך ניתן למצוא במשרד הפנים: https://www.gov.il/he/Departments/Guides/board-directors-board?chapterIndex=1

טופס הרישום למאגר: 

 

תושב ישראל (חובה) שדה חובה
מין (חובה) שדה חובה
נא לפרט רמת השכלה (חובה) שדה חובה
כיהנת /מכהנ/ת בכהונה ציבורית או בתפקיד בכיר בשירות הציבורי, בנושאים כלכליים, מסחריים ניהוליים או משפטיים ? (חובה) שדה חובה
מכהן/ת בגופים מנהלים של תאגידים / רשויות וגופים ציבורים אחרים ? (חובה) שדה חובה