דלג על בר עליון
בר עליון

החטיבה הבוגרת תושבת החל מיום ג' ועד להודעה חדשה

הפגנה מול שערי בית הספר. צילום: גרשון אלינסון (הגדל)

החטיבה הבוגרת של בית הספר האזורי של גוש עציון, המונה כ-1,000 תלמידים, תושבת החל ממחר ועד להודעה חדשה. זאת בעקבות החלטת משרד החינוך להצניח מנהל חיצוני, כשבוע לאחר פתיחת שנת הלימודים.

הפגנה נגד מינוי של המנהל החיצוני תתקיים מחר (ג') בשעה 07:00 מול שערי בית הספר שבגבעה הצהובה באלון שבות. ההורים יקראו להשאיר את מנהלת בית הספר הנוכחית על כנה, ולמנוע מהמנהל החיצוני להיכנס בשערי בית הספר.

בהודעה שמפרסמים הערב ועד ההורים והמועצה האזורית גוש עציון נאמר כי: "ועד ההורים של החטיבה הבוגרת בגוש עציון החליט להשבית מלימודיהם כ-1,000 תלמידים, מאחר ובית המשפט מנסה לכפות מנהל שאיננו מתאים ואיננו ראוי על בית הספר ונפסל מלשמש כמנהל בכמה בתי ספר בעבר. מערכת החינוך בגוש עציון עברה תהליך בחינה עמוק בשנתיים האחרונות, והמהלך החד-צדדי של בית המשפט, המעדיף את זכויות הפרט – המנהל – על זכויות הכלל והקהילה, מסכן את כל התהליך החינוכי בגוש עציון. ההורים והמועצה קוראים למשרד החינוך לבטל את המינוי באופן מיידי ולאפשר שיתוף הקהילה בבחירת מנהל בית הספר שלה".

כזכור, ימים מספר לפני פתיחת שנת הלימודים, ערך ועד ההורים של החטיבה הבוגרת הפגנה נגד מינוי של המנהל. ההורים חסמו בשלשלאות את שערי בית הספר בכדי למנוע את כניסתו של המנהל, ובעקבות כך השהה משרד החינוך את מינויו.