אוטובוס החלומות שלכם


יום הנהג- 25/3/19

הסעת תלמידים היא אחת מזירות היומיום של ילדנו, המצטרפת לזירות חברתיות אחרות. ההסעה מהווה נדבך חשוב בחיי הילדים ויש באקלים החברתי השורר בה כדי להשפיע לפחות באותה המידה כאילו נחווה בבית הספר עצמו.  במהלך חיינו אנו נדרשים לא פעם לחדש ולהרחיב את טווח התנהלותנו גם  על הילדים המגיעים לבית הספר.

בהסעה יש צורך להבין את אחריות הילדים ביחס להסעות וללמוד לשאת בה. ההסעה היא מרחב וזמן שבו הילדים נמצאים לבד בינם ולבין עצמם ומתוקף כך היא מזמנת מצבים של תקשורת בין אישית ויחסים בתוך קבוצה רב-גילאית שאינה זהה לזו שעמה נפגש הילד בכיתה ולכן עלינו לעזור וללמד את ילדנו כיצד להתנהג במסגרת זו, תוך אמפתיה והעצמת תפקיד הנהג ואחריותו.

המטרה -העלאה למודעות את תפקידו המורכב של  הנהג, שיפור אקלים בהסעות.

לצורך כך נפגשנו עם הנהגים ועם מנהלי בתי הספר והנציגים במועצות והבנו כי  יש ליצור הזדהות והבנה של שני הצדדים – נהג / תלמיד עם ההתמודדויות השונות של כל אחד מהם במהלך היום עד למפגש משותף בהסעה

ועל כן אנחנו יוצאים לפרויקט משותף של העלאה לשיח ומודעות.

נק' שיא שתהיה בפרויקט   שיקרא "יום הנהג- 25/3/19 " שעליו כרגע אנחנו עובדים ביחד.

במהלך חודש פברואר בוצעה פעילות בבתי הספר – בכל כתה שהשתתפה בפרוייקט נכנס נהג ורכז זהב להעברת הפעילות.

יום הנהג

בסיום ההדרכות בבתי הספר אנו יוצאים לתחרות ציורים בין הכתות ובתי הספר שמטרתה –חידוד נהלים ועידוד אקלים חיובי בהסעות עיי יצירת "אוטובוס החלומות שלי ".

הציורים הזוכים יזכו בפרסים וייתלו על גב האוטובוסים ביום הנהג .

בהמשך נעלה לאתר את הציורים, התחרות תהיה פתוחה להצבעות התושבים.

שותפים ליוזמה: מועצה אזורית גוש עציון-מחלקת ההסעות, מ. מקומית אפרת, חברה לפיתוח גוש עציון, הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים הרשות החדשה, ומרכז חוסן עציון.